Srpen 20, 2017

Rawfood

Má cesta k Raw Food 

Již při studiu na vysoké škole mě potkala raw strava. Nebo jsem ji potkala já? Haha..Vydala jsem se na raw kurz, s tehdy pro mě neznámou, báječnou Ženou, Evou Kavkovou. Tam jsem začala vnímat, že v raw food je i něco více, než jen pouhé jídlo. Moc mě to bavilo a naplňovalo energií, že se můj Život rozsvítil a objevila jsem v sobě skrze tvorbu raw jídla svou nejvyšší radost. Po absolvování kurzu jsem dostala nabídku pracovat jako servírka přímo v podniku, který byl jako první v Praze, zaměřený na raw stravu. Tam jsem pochopila, jak skvělá práce dokáže být. Byla to pro mě práce snů, pravdivá a čistá práce. Cítila jsem, že jsem se chopila nejvyšší radosti v daný moment a opustila jsem studium vysoké školy.

Poté Eva podnik prodala a já šla dál v jejích šlépějích a dostala jsem možnost připravovat raw pokrmy v kuchyni Jídla Lásky, bistra sídlícím u Bikram Jogy. Tam jsem působila přibližně půl roku.

Ale má cesta plynula dál, vydala jsem se na „cestu vědomí“ se svým partnerem. Nazvali jsme ji tak, protože jsme odvážně vstoupili na cestu stopem na 6 týdnů do zahraničí, odevzdání se důvěře a to při velkém letním parnu. Byla to krásná cesta poznání, vzájemně i jednotlivě. Poté jsem chvilinku tvořila raw čokoládu v raw deli. Mezi tím jsem začala tvořit své raw kurzy, přes webové stránky –  kurzy šité na míru každému podle jeho možností (spotřebiče, suroviny). To mi ale moc nešlo, lidé se mi začali hlásit, až když jsem byla zaměstnaná v nové raw restauraci, v dalším projektu Evičky Kavkové a to Food of Love, kde jsem naplno působila jako kuchařka – tvořitelka raw pokrmů, tentokrát v restauraci. Tam až do současnosti má raw „kariéra“ končí.

Raw stravu jsem si vždy moc ráda připravovala doma. Nejvíce mě na té přípravě baví jednoduchost, také to, že se nádobí velmi málo zašpiní a nepřipálí. A pocit po snědení raw food je stál svěží a sytý zároveň. Má samozřejmě mnoho variací a internet je dnes pln inspirace. V současnosti je mým záměrem nadále šířit povědomí o raw food – o lehké přípravě, skvělém jídle a také o čistém stravování.

Baví mě propojovat povídání o raw food s tvořením raw pokrmů. Například ve firmách to byla zajímavá zkušenost. Ráda Vám představím pár jednoduchých receptů, které si můžete hravě připravit doma. A kdo z Vás má zájem dozvědět se více, provedu Vás cestou raw tvoření.

 

PS: Blíže o kurzu se mnou – tvořím kurzy, kde Vás provedu začátkem přípravy pokrmů sladkých i slaných. Zjistíte, zda Vás to zaujalo a chcete se tomu věnovat více. Prozkoumáme společně jaké spotřebiče máte k dispozici a další Vaše možnosti. A samozřejmě si spolu něco utvoříme, abyste zažili sami široké spektrum tvorby raw pokrmů.

Kurz probíhá většinou 3 hodiny. Vše ostatní domlouváme společně.

 

 

Těším se na kreativitu s Tebou. Lucka