Srpen 9, 2017

Jóga

Přibližně před čtyřmi lety mi přítelkyně Zuzanka Ter pověděla, že cvičí jógu. Tou dobou mě zajímal běh, jízda na kole a gymnastické prvky. Ale přesto jsem se rozhodla zkusit i něco klidnějšího na základě doporučení. Rozhodla jsem se dát józe šanci.

Chodila jsem pravidelně něco přes rok do Jógy V Denním Životě, která má svůj systém. (je to nezisková organizace, která v České republice reprezentuje celosvětově uznávaný systém Jóga v denním životě. Spolupracuje s mezinárodní organizací International Sri Deep Madhavananda Ashram Fellowship, jež sídlí ve Vídni. Obdobná centra Jógy v denním životě jsou v Rakousku, Německu, Švýcarsku, Maďarsku, Polsku, na Slovensku, v jednotlivých státech bývalé Jugoslávie, Španělsku, Anglii, Austrálii, na Novém Zélandu, v Kanadě, USA, Indii a dalších státech.)

 

Na józe apelovali na to, abychom pravidelně cvičili i doma. Já jsem při své lenosti uznala, že jednou týdně mi to stačí. Jednou jsem se ale rozhodla i to prolomit a brzy ráno jsem si šla zacvičit. Pochopila jsem, že ve svém životě miluji extrémy, a proto jsem vstala už v 6hodin ráno. Zalíbilo se mi to natolik, že jsem to začala praktikovat častěji. Do dnes se na ranní cvičení ladím podle cyklů, které různě přicházejí a podléhají změnám. Někdy cvičím 30 minut jindy 10.

Na doporučení kamaráda před jógou pratikuji nový druh meditace. Pozorováním sebe sama v zrcadle po dobu něžné hudby. Je to silná meditace, která velice uklidňuje mysl. Dodává mi to vždy přesně to, co potřebuji. Pak si jdu zacvičit jógu s lehčí myslí a soustředěním se více na své tělo.                                                                                                                    Po dlouhodobějším praktikování jógy na sobě pozoruji větší možnosti protaženého těla. A protože se mám neustále kam posouvat, stále si stavuji nové cíle, kterých pomalu, ale jistě dostahuji.

Pokud si chcete i Vy, nebo právě Ty se mnou zacvičit jógu, sleduj mou FB stránku, kde denně aktualizuji, kde bude cvičení jógy probíhat – https://www.facebook.com/Joga-Lucka-662728340591209

Jóga, kterou předcvičuji je pro každého, nezáleží na věku. Dovedu vést lekce i v angličtině. Cviky přizpůsobuji podle Vašich dovedností a zkušeností ale především Vás provedu v začátcích, když se rozhodnete jógu praktikovat.

Těším se na každého Tebe, Lucka

 

 

V současnosti předcvičuji jógu na Vaše přání 🙂